List dyrektora szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21.

01-09-2020 13:29

Szanowni Nauczyciele i Rodzice,

Drodzy Uczniowie,

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole jest inne niż zwykle, bo naznaczone troską o wspólne bezpieczeństwo. Nie gromadzimy się wszyscy jednocześnie, ale w grupach z wychowawcami. Dlatego zamiast tradycyjnego przemówienia, kieruję te słowa do społeczności szkolnej za pośrednictwem mediów.

Żywię nadzieję, że przestrzegając zasad zachowania w czasie epidemii, uda się nam jak najdłużej spotykać na tradycyjnych lekcjach. Pusta szkoła w czasie roku szkolnego to widok przygnębiający. Żadne komunikatory nie zastąpią bezpośrednich kontaktów uczniów z nauczycielami i  uczniów między sobą. Dlatego bardzo proszę o zapoznanie się z zasadami postępowania i przestrzeganie ich. Tylko dzięki temu może nam się udać prowadzić zajęcia w tradycyjnej formie jak najdłużej.

Pragnę serdecznie powitać w progach naszej szkoły wszystkich pierwszoklasistów. Na nowym etapie edukacji życzę Wam wielu sukcesów, ciekawych przeżyć i wspaniałych przyjaźni. Dziękuję Rodzicom za zaufanie i powierzenie przyszłości Waszych dzieci w nasze ręce.  Jak zwykle, dołożymy wszelkich starań aby zapewnić Waszym dzieciom bezpieczeństwo, edukację na wysokim poziomie oraz pomoc w wychowaniu. Nasza kadra pedagogiczna przychodzi na lekcje nie po to aby przerobić materiał, ale żeby realizować cele, dzięki którym nasi absolwenci posiadają wiedzę i umiejętności pozwalające osiągać sukcesy w dorosłym życiu.

Z tego też powodu nie ukrywam radości  z nowego projektu edukacyjnego „Okno na karierę”. Jest on adresowany głównie do uczniów techników usług gastronomicznych i grafiki i poligrafii cyfrowej, a także do nauczycieli przedmiotów zawodowych. Wartość projektu przypadająca na naszą szkołę to ponad 800 tys. złotych. Dzięki niemu odbędzie się szereg dodatkowych, specjalistycznych zajęć dla młodzieży, a baza dydaktyczna szkoły wzbogaci się o nowe wyposażenie dwóch pracowni: grafiki komputerowej i usług gastronomicznych.

Wkrótce zostanie oddany do użytku nowy stadion sportowy, a w nowym roku budżetowym powinna zostać rozpoczęta oczekiwana budowa „Zielonego patio”.

W sposób szczególny zwracam się do pracowników administracji i obsługi. Przed nami okres szczególnie ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Od Państwa w dużej mierze zależy bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli oraz brak zakłóceń w funkcjonowaniu szkoły.

Mam nadzieję, że wspólnym wysiłkiem kadry pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi oraz odpowiedzialności uczniów pokonamy wszelkie trudności.

Życzę wszystkim wielu sukcesów i radości w nowym roku szkolnym 2020/21!

Marek Wernicki