List na zakończenie roku szkolnego dla maturzystów 2020.

24-04-2020 08:45

Drodzy Absolwenci,

w tym roku nie możemy się zgromadzić w szkole na uroczystości pożegnania absolwentów. Dlatego kieruję do Was te słowa zamiast tradycyjnego przemówienia i uścisku dłoni podczas wręczania świadectwa ukończenia szkoły.

Po latach będą się rozmywały wspomnienia zdarzeń, sytuacji, rozmów, którymi żyła cała klasa. Wszyscy za to zapamiętamy nietypowy rok 2020 jako ten, w którym kwitnące kasztanowce nie zwiastują egzaminów maturalnych. To będziecie pamiętać do końca życia. My, nauczyciele również.

Za wami najpiękniejsze lata spędzone w naszej szkole. To był czas dojrzewania, budowania własnej tożsamości, podejmowania ważnych życiowych decyzji i nawiązywania przyjaźni. Przede wszystkim  jednak były to lata nauki, zmagań w konkursach naukowych i zawodach sportowych. Jestem przekonany, że dobrze wykorzystaliście ten czas, bo "Przyszłość będzie szczodra jedynie wtedy, kiedy wszystko ofiarujesz teraźniejszości."

W imieniu własnym, Waszych wychowawców i nauczycieli gratuluję wszystkim uczniom klas maturalnych uzyskania świadectw ukończenia szkoły.

Dziękuję za atmosferę wzajemnej życzliwości i za to, że wspólnie z nauczycielami sprawialiście, że ta szkoła ma swój charakter i duszę.

Mam nadzieję, że będziecie wspominać ZS RCKU jako szkołę, która pomaga swym uczniom w realizacji życiowych zamierzeń i dobrze przygotowuje absolwentów do osiągnięcia sukcesu edukacyjnego.

Życzę sukcesów na maturach, choć nie wiemy kiedy się one odbędą.

Życzę Wam, aby solidne podstawy wiedzy i umiejętności jakie zdobyliście w naszej szkole, stały się dla Was przepustką do udanego dorosłego życia oraz pomogły Wam realizować plany i marzenia.

Marek Wernicki