Gala wręczenia nagród w III edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”

29-05-2019 11:50

We wtorek 28 maja 2019 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w III edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”. Organizatorem zawodów historycznych jest Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie i Stowarzyszenie „Nasz Zamek”. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Sochaczewskiego. Głównym sponsorem nagród jest firma Retail Park Sochaczew, właściciel obiektu Multishop oraz Starostwo Powiatowe - Powiatowy Zespół Edukacji. Patronat medialny objął portal e-Sochaczew.pl i  Bohaterowie1939.pl.  Etap szkolny zawodów historycznych  odbył się 18 marca 2019 r i skierowany był do uczniów trzecich klas gimnazjów oraz siódmych i ósmych  klas szkół podstawowych. W III edycji Międzyszkolnego  konkursu „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic” do testu konkursowego przystąpiło 118 uczniów z 16 placówek oświatowych powiatu sochaczewskiego i placówek poza powiatem.  Komisja Konkursowa przyznała 10 miejsc nagradzając 16 uczniów.

Przyznano 10 miejsc, nagradzając 16 uczestników.

Zwycięzcą III edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic” została Klaudia Janicka (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie).

2 miejsce  Zofia Garbacz (Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie).

3 miejsce zajęli Julia Kuzińska (Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie) i Filip Kisiołek (Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie).

4 miejsce Michał Jeznach (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie).

5 miejsce Oliwia Falkowska (Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Brochowie).

6 miejsce zajęły Klaudia Wosińska (Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Brochowie) i Aniela Dymecka (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bolimowie).

7 miejsce zdobyli Aleksandra Kozierska (Szkoła Podstawowa im. Jakuba Kopacza w Nowej Suchej) i Tymoteusz Wieczorek (Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie).

8 miejsce  zajął : Tomasz Szymański (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie).

9 miejsce zajęli Mateusz Papierowski (Szkoła Podstawowa nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie) i Krzysztof Balik (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bolimowie).

10 miejsce zajęli: Julia Gers (Szkoła Podstawowa nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie), Konrad Cybulski (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie), Daniel Błaszczyk (Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Śladowie).

Podczas gali Szymon Brauza uczeń Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie odczytał fragment wspomnień sierżanta Józefa Skórki uczestnika bitwy nad Bzurą.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcą Konkursu, którzy wykazali się  dużą wiedzą. Nauczycielom opiekunom dziękujemy za opiekę merytoryczną i organizację etapu szkolnego w placówkach uczestników.

• Pani Małgorzata Ciężarek-Rózga z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bolimowie.
  • Pani Halina Dębowskiej ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie Szlacheckim.
  • Pani Urszula Gawłowskiej ze Szkoły Podstawowej w Kurdwanowie i Nowej Suchej.
  • Pan Paweł Gozdowski ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie Biskupim.
  • Pani Bożena Gzik ze Szkoły Podstawowej w Lasocinie.
  • Pani Katarzyna Kapałka- Fergin ze Szkoły Podstawowej w Brochowie.
  • Pani Jolanta Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Rybnie.
  • Pani Beata Krupiniewicz ze Szkoły Podstawowej w Śladowie.
  • Pani Wiesława Madanowska ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sannikach.
  • Pani Iwona Pączek ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie.
  • Pani Wioletta Przepiórkowska ze Szkoły Podstawowej w Kątach.
  • Pani Agnieszka Sławińska Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.
  • Panie Anna Szczepańska i Alina Zalewska ze Szkoły Podstawowej w Kampinosie.
  • Pani Marzena Zielińska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sochaczewie.

(JS).