Wycieczka do OPOROWA

08-04-2019 08:37

Klasa II Lob, w środę 3 kwietnia 2019 roku, pod opieką Pani Moniki Cendeckiej-Chłystek wyjechała na wycieczkę do Oporowa pod Kutnem. Uczniowie klasy humanistycznej zwiedzili jedyny w centralnej Polsce średniowieczny zamek, który nie jest zniszczony i dziś można zwiedzać jego wnętrza. Po obejrzeniu sal urządzonych według kanonów poprzednich epok i obejrzeniu wystaw z dawnym uzbrojeniem, wysłuchano lekcji multimedialnej pt. “Straszny dwór” Stanisława Moniuszki i polska kultura szlachecka. Wysłuchano fragmentów opery i na ich przykładzie oraz na przykładzie zabytków Muzeum – Zamku w Oporowie omówiono główne cechy polskiej kultury szlacheckiej. Lekcję prowadził historyk sztuki – Pan Andrzej Borucki.