Konrad z „Ogrodnika” pierwszy w VII edycji Konkursu Wiedzy „Żołnierze wyklęci - niezłomni”

05-03-2019 20:06

Już po raz siódmy na terenie powiatu sochaczewskiego odbył się Konkurs Wiedzy „Żołnierze wyklęci – niezłomni”. Konkurs został zorganizowany przez Pana Macieja Małeckiego – posła na Sejm RP, Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa „Zamek”, Burmistrza Miasta Sochaczew, Starostę Sochaczewskiego, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Głównym jego celem jest oddanie hołdu tysiącom osób represjonowanych po II wojnie światowej przez władze komunistyczne. Po raz kolejny sukcesy odnieśli uczniowie naszej szkoły. Zmagania historyczne skierowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku ZSRCKU po przeprowadzeniu etapu szkolnego wydelegowano pięciu uczniów klas Liceum Ogólnokształcącego.
Do drugiego etapu 1 marca 2019 roku pod opieką Pana Marcina Szymańskiego stanęli: Weronika Rząp, Oliwia Polakowska, Oliwia Kmiecik, Konrad Pieńkowski i Jakub Majcher. Uczeń Konrad Pieńkowski już drugi raz z rzędu zdecydowanie wygrał rywalizację – zajmując I miejsce. Komisja Konkursowa nie przyznała drugiego miejsca tym samym podkreślając wiedzę Konrada. Uczeń przygotowywał się do zmagań pod kierunkiem Pani Justyny Stępińskiej. Okazał się on prawdziwym pasjonatem wydarzeń  z lat 1944-1963, tak tragicznych dla naszego kraju. Uczeń swoją wiedzą zyskał szacunek Komisji Konkursowej i uznanie pozostałych uczestników konkursu.

Wielkie gratulacje dla Konrada!!!