VII edycja Powiatowego Konkursu „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”.

04-10-2023 16:22

VII edycja Powiatowego Konkursu „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”.
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w VII edycji Powiatowego Konkursu „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”. Organizatorami są Zespół Szkół Rolnicze Centrum
Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie oraz Stowarzyszenie „Nasz Zamek”, patronat
honorowy nad Konkursem objął starosta sochaczewski.
Celem naszych działań jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat wojny
obronnej Polski w 1939 roku, ze szczególnym uwzględnieniem bitwy nad Bzurą oraz walk toczonych na terenie powiatu sochaczewskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych. Sponsorem nagród jest firma Retail Park Sochaczew spółka z.o.o. właściciel obiektu Multishop oraz Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Nagrodami w konkursie jest sprzęt elektroniczny oraz publikacje książkowe. Szkoły zgłaszają swój udział za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego do 17 listopada 2023 roku. Konkurs w formie testu zostanie przeprowadzony na terenie szkoły, do której uczęszcza uczestnik 8 grudnia 2023 roku. Uroczyste ogłoszenie nagród odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2024 roku.
Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie dostępnym na stronach
internetowych organizatorów www.zsrcku.powiatsochaczew.pl i www.naszzamek.pl oraz www.powiatsochaczew.pl w zakładce konkursy.
Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach historycznych.
ZS RCKU

Wiecej informacji pod adresem :

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. (powiatsochaczew.pl)