GALA WRĘCZENIA NAGRÓD w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”

10-12-2021 15:00

W czwartek, 9 grudnia 2021 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”.                                            Organizatorem zawodów historycznych był Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie i Stowarzyszenie „Nasz Zamek”.                                                                          Patronat nad konkursem objął starosta sochaczewski Jolanta Gonta.                                                      Głównym sponsorem nagród była firma Retail Park Sochaczew, właściciel obiektu Multishop            oraz Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.                                                                                                                            Patronat medialny objął portal Bohaterowie1939.pl.

Etap szkolny zawodów historycznych odbył się 18 listopada br. i skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. W V edycji międzyszkolnego konkursu „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic” do testu konkursowego przystąpiło 28 uczniów z 8 placówek oświatowych powiatu sochaczewskiego i placówek poza powiatem. Komisja konkursowa przyznała 7 miejsc, nagradzając 8 uczniów.

Zwycięzcą V edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic” został Bartosz Wójcicki (Szkoła Podstawowa nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie).

II miejsce Hanna Garbacz (Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie),

III miejsce Adrian Komorski - Szkoła Podstawowa im. Jakuba Kopacza w Nowej Suchej,

IV miejsce Sandra Zdanowska – Szkoła Podstawowa w Feliksowie,

V miejsce Maja Gołębiowska – Szkoła Podstawowa Feliksowie,

VI miejsce zajęli ex aequo Raian Dulla – Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi            im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie oraz Wojciech Umiastowski - Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie),

VII miejsce zajął Bartłomiej Zwierzchowski – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego                     w Kapturach.

Podczas gali Dominika i Julia - uczennice Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie zaprezentowały krótkie przedstawienie słowno-muzyczne.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, którzy wykazali się dużą wiedzą.

Nauczycielom i opiekunom dziękujemy za opiekę merytoryczną i organizację etapu szkolnego                 w placówkach uczestników: Urszuli Gawłowskiej ze Szkoły Podstawowej w Kurdwanowie i Nowej Suchej, Iwonie Pączek i Panu Jackowi Zagajewskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie, Agnieszka Sławińskiej i Marzenie Zielińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sochaczewie, Annie Szczepańskiej ze Szkoły Podstawowej w Kampinosie, Annie Arkuszewskiej ze Szkoły Podstawowej    w Kapturach, Jolancie Kraśniewskiej ze Szkoły Podstawowej w Iłowie, Katarzynie Mecheckiej            ze Szkoły Podstawowej w Feliksowie.

(JS)