Nowa pracownia grafiki cyfrowej i druku 3D w „Ogrodniku”.

24-05-2021 12:58

Od dziś możemy prowadzić zajęcia w nowoczesnej i bogato wyposażonej pracowni grafiki i poligrafii cyfrowej i druku 3D.

W ubiegłym tygodniu, w ramach projektu „Okno na karierę”, realizowanego w partnerstwie z UPEMI i współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej, otrzymaliśmy sprzęt o łącznej wartości  111 302 złotych.

Nowa pracownia została wyposażona w monitor interaktywny Returnstar IQ Touch 75” z wbudowanym komputerem OPS, 17 komputerów Optiflex, 16 GB/SSD256 GB, wraz z klawiaturami i myszkami, 17 monitorów Dell 22”, kolorową drukarkę OKI C844 dnw z możliwością druku formatu A3. Oprócz tego wyposażenie obejmuje skaner A3, bigówkę, gilotynę do papieru, laminator rolowy i denstytometr poligraficzny. Jednak najważniejszym urządzeniem, którym może pochwalić się niewiele szkół, jest drukarka 3D Gembird FlashForge Inventor z zapasem filamentów. Wszystkie komputery posiadają najnowsze wersje oprogramowania graficznego, tj.: Corel Draw, pełną, wieczystą  licencję Adobe CreativeCloud, a także MS OfficeProPlus i zdalny kontroler pulpitów uczniowskich – Opiekun Ucznia.

Dostawcą sprzętu była, jak zwykle niezawodna, firma Dreamtec z Wrocławia, która sprawnie wykonała montaż i konfigurację pracowni. Było to możliwe dzięki wcześniejszej współpracy ze szkołą,  instalacji oprogramowania i wstępnej konfiguracji w siedzibie firmy.

Opiekun pracowni, p. Edward Olsztyn jest bardzo zadowolony  z pozyskania tak bogatego i nowoczesnego wyposażenia dydaktycznego. Nauka będzie się teraz odbywała przy użyciu najnowocześniejszego i pełnego wyposażenia pracowni nauki zawodu technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Pozostaje życzyć naszym uczniom aby jak najlepiej wykorzystali stworzone im możliwości nauki. Mają do dyspozycji sprzęt i oprogramowanie, które pozwala nabyć możliwie najlepsze umiejętności, które pozwolą w przyszłości znaleźć atrakcyjną i dobrze płatną pracę.