VI edycja  Konkursu  historyczno-marynistycznym „Dwa oblicza Pułaskiego”.

28-02-2020 07:47

27 lutego 2020 roku czworo uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie przystąpiło do testu merytorycznego w VI edycji  w Konkursu  historyczno-marynistycznym „Dwa oblicza Pułaskiego”. Organizatorami zmagań są Dyrektor Muzeum            im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowódca fregaty ORP „Gen. K. Pułaski. Warto podkreślić, że zwycięzcą poprzedniej edycji konkursu był Krystian Czubak, uczeń sochaczewskiego „Ogrodnika”.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w rejsie szkoleniowym jachtem Marynarki Wojennej RP po Morzu Bałtyckim w sierpniu 2020 r., wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. Niezwykłą przygodą dla 10 laureatów II etapu konkursu jest udział w 4-dniowej wycieczce do Trójmiasta i udział w Wielkim Finale konkursu w Porcie Wojennym w Gdyni oraz na fregacie ORP „Gen. K. Pułaski”. Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe dla wszystkich uczestników konkursu.
Konkurs trwa od 12 listopada 2019 do 30 kwietnia 2020 roku i składa się z 3 etapów: test merytoryczny, test sprawnościowy, Wielki Finał w Gdyni.

(JS)