Wrzesień 1939 roku bez tajemnic

06-02-2020 11:53

We wtorek, 4 lutego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”. Organizatorem zmagań historycznych był Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. w Sochaczewie oraz Stowarzyszenie „Nasz Zamek”. Patronat nad konkursem objęła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski. Główny sponsor nagród to firma Retail Park Sochaczew sp. z o.o., właściciel obiektu Multishop Sochaczew, nagrody ufundowało także Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Patronat medialny nad konkursem objęły portale internetowe e-Sochaczew.pl i Bohaterowie1939.pl.

Konkurs skierowany był do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych położonych na terenie Sochaczewa, powiatu sochaczewskiego oraz gmin sąsiadujących z naszym powiatem.

Przystąpiło do niego 48 uczniów z 8 zgłoszonych szkół. Uczestnicy zmagań 14 stycznia 2020 roku rozwiązali testy konkursowe. Pytania dotyczyły zagadnień związanych z wojną obronną Polski w 1939 r. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, wręczone przez Urszulę Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji i Marka Wernickiego dyrektora Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie.

Przyznano 10 miejsc, nagradzając 11 uczestników:

I miejsce – Bartosz Wójcicki - Szkoła Podstawowa nr 7 w Sochaczewie

II miejsce - Kacper Grzegorowski – Szkoła Podstawowa w Brochowie

III miejsce - Paweł Podsędek - Szkoła Podstawowa w Nowej Suchej

IV miejsce – Aleksandra Rutkowska – Szkoła Podstawowa w Lasocinie oraz Maciej Szatas – Szkoła Podstawowa Brochowie

V miejsce - Jakub Jędraszczak –Szkoła Podstawowa w Brochowie

VI miejsce Adrian Rutkowski – Szkoła Podstawowa w Brochowie

VII miejsce –Aleksander Dolota - Szkoła Podstawowa w Brochowie

VIII miejsce - Antoni Narkintowicz – Szkoła Podstawowa w Brochowie

IX miejsce Nina Garbacz – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sochaczewie

X miejsce Julia Gers – Szkoła Podstawowa nr 7 w Sochaczewie

Podczas uroczystości wręczenia nagród uczniowie Natalia Kuźmińska i Bartosz Matuszewski z klas Liceum Ogólnokształcącego w „Ogrodniku” przedstawili krótki występ wprowadzający w klimat walk wojny obronnej Polski w 1939 roku. Marcin Szymański przybliżył zgromadzonym gościom przebieg walk w Sochaczewie podczas bitwy nad Bzurą. Uroczystość poprowadziła pani Justyna Stępińska, która zorganizowała IV edycję Międzyszkolnego Konkursu „Wrzesień 1939 r. bez tajemnic”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, którzy wykazali się dużą wiedzą. Nauczycielom opiekunom dziękujemy za opiekę merytoryczną i organizację etapu szkolnego w placówkach uczestników.

(JS)