starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Aktualności O SZKOLE Statut szkoły Kalendarz roku szkolnego 2024/2025 Matura 2025 PROJEKTY DOFINANSOWANE ZE ŹRÓDEŁ UE DLA UCZNIA i RODZICA Logowanie Dziennik Vulcan - powiat sochaczewski Egzamin Zadowowy PROGRAM WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNY Patronat WSIiZ Wykaz podręczników na rok szkolny 2024/2025 Instrukcja logowania Office365 ROK SZKOLNY 2022/2023 Rekrutacja 2023/2024 KIERUNKI KSZTAŁCENIA w roku szkolnym 2023/2024 Kształcenie zawodowe O patronie Konkursy i olimpiady UNESCO Kontakt z nami DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI BIP Wersja kontrastowa

Podpisanie listu intencyjnego w „Ogrodniku”

13-01-2020 17:51

A A A

W dniu 10 stycznia 2020 r w sali konferencyjnej Zespołu Szkół RCKU miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Pełnomocnik Zarządu LS Airoport Services S.A. do spraw LS Academy, Adam Jaszczuk i dyrektor Zespołu Szkół RCKU Marek Wernicki podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w celu realizacji działań zmierzających do podniesienia jakości i efektywności kształcenia zawodowego zgodnie z potrzebami oraz kierunkami rozwoju LS Airport Services oraz LS Technics i Technikum w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali.

            Podpisanie listu odbyło się w obecności wicestarosty sochaczewskiego, Tadeusza Głuchowskiego, Dyrektora Powiatowego Zespołu Edukacji, Urszuli Opasiak, a także Macieja Mechackiego, koordynatora projektu LS Academy i Remigiusza Szafrańskiego, przedstawiciela zespołu nauczycieli kształcenia zawodowego, który współpracę zainicjował.

            Uczestnikami  i świadkami wydarzenia byli wszyscy uczniowie technikum eksploatacji portów i terminali wraz z wychowawcami.

            Dyrektor Marek Wernicki w swoim przemówieniu powitalnym wskazał, że porozumienie o współpracy jest kluczowe dla tego kierunku kształcenia. Strony zobowiązały się do pełnego wsparcia wzajemnych działań umożliwiających dostosowanie kształcenia zawodowego do obecnych potrzeb branży lotniczej w Polsce. Dodał także, że rozpoczynamy współpracę z największym polskim operatorem usług handlingowych, który obsługuje 80 przewoźników lotniczych i posiada 80% udział w całym rynku obsługi lotniskowej w Polsce. Firma LSAS powstała w 2009 r. i jest spółką państwową. Operuje na 5 lotniskach (Warszawa, Modlin, Katowice, Kraków i Gdańsk), gdzie prowadzi pasażerską obsługę naziemną, obsługę cargo i lotniskową obsługę techniczną statków powietrznych. Dyrektor mówił o różnych formach współpracy, zarówno w odbywaniu praktyk zawodowych, jak i organizacji wycieczek edukacyjnych, lekcji i pokazów w szkole, a także możliwości podnoszenia kwalifikacji przez nauczycieli. LSAS oferuje także pomoc w opracowaniu szkolnych programów nauczania do nowej podstawy programowej kształcenia w zawodzie. Dyrektor wyraził przekonanie, że współpraca z LS Airport Services, z pewnością znacznie przyczyni się do promocji tego kierunku w naszej szkole, zwłaszcza, że jest to zawód atrakcyjny, dynamicznie rozwijający się i wpisany na listę zawodów europejskich. Kształcenie w technikum w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali rozpoczęto w ZS RCKU w 2018 r. i obecnie szkoła kształci w dwóch rocznikach 71 uczniów.

            Pan Adam Jaszczuk mówił o potrzebie kształcenia wykwalifikowanej kadry usług pasażerskich i cargo. Firma LSAS uruchomiła projekt LS Academy z myślą o rekrutacji dobrze przygotowanych pracowników. Młodzież z wyraźnym zadowoleniem usłyszała, że firma gwarantuje praktycznie 100% zatrudnienie absolwentom w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Spółka bardzo poważnie podchodzi do współpracy z technikami eksploatacji portów i terminali, z uwagi na zapewnienie sobie kadry w długiej perspektywie czasowej. Tym bardziej, że otwarcie lotniska Baranów to potrzeba rekrutacji wykwalifikowanych pracowników na kilka tysięcy stanowisk.

            Wicestarosta Tadeusz Głuchowski mówił, że samorząd powiatowy cieszy się z tego rodzaju wydarzeń i rozwoju swoich placówek oświatowych, nawiązywania przez nie współpracy i aktywnie wspiera rozwój kształcenia, szczególnie w nowych, poszukiwanych zawodach.

            Dyrektor Urszula Opasiak, zwracając się do uczniów, prosiła aby dobrze wykorzystali tą wielką szansę, jaką jest współpraca z dużą i nowoczesną firmą. Przypomniała, że nie sposób nauczyć się wykonywania zawodu wyłącznie z podręcznika i ćwiczeń. Praktyka  i możliwość uczestniczenia w codziennej pracy w nowoczesnej firmie to podstawa sukcesu.

            Uroczystość zakończyło wspólne, pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania. Dyrektor  dziękując wszystkim za udział wspomniał, że dzisiejsza uroczystość pozwala mieć nadzieję na dalszy, dynamiczny rozwój kształcenia w trudnym, ale ciekawym zawodzie.

 

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
194300 odwiedzin