Finał konkursu fotograficznego „Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna”.

11-06-2019 11:21

6 czerwca podczas uroczystej gali wręczenia nagród poznaliśmy laureatów XIV edycji konkursu fotograficznego „Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna”. Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe- Powiatowy Zespół Edukacji oraz od dwóch lat Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie. W tym roku jedna z czterech kategorii nawiązywała do symboli i miejsc pamięci związanych z 80. rocznicą bitwy nad Bzurą. Podczas gali w krótkim przedstawieniu,  wystąpili  uczniowie Zespołu Szkół RCKU – Kasia Jakubiak i Szymon Brauza.

Komisja konkursowa obradowała w następującym składzie: Anna Syperek – Powiatowy Zespół Edukacji, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie; Elżbieta Szczypińska – kierownik Pedagogiczne Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie filia w Sochaczewie; Tomasz Ertman – dziennikarz, fotograf, nauczyciel oraz Justyna Stępińska – nauczyciel historii w ZS RCKU.

Tegoroczna edycja zakładała 4 kategorie: natura, wydarzenia, portret (ludzie, zwierzęta) i wspomniana historyczna. W konkursie wzięło udział 41 uczestników z 16 szkół. Łącznie nadesłano 141 zdjęć, najwięcej, bo 100 z kategorii natura.

Wśród nagrodzonych uczniów znalazła się młodzież „Ogrodnika”- w  kategorii „natura” I miejsce zdobył Aleksander Borowiec  kl II LO,  w kategorii „Symbole ” III miejsce zajęła Joanna Dąbrowska kl II TC.

Gratulujemy!

(JS)