„Ogrodnik” z mLegitymacjami.

04-04-2019 08:23

Od początku kwietnia każdy uczeń „Ogrodnika” może mieć legitymację szkolną w swoim smartfonie. Postęp cyfryzacji jest nieuchronny, więc klasyczne „kartoniki” idą do lamusa.

Na początek mLegitymacje uzyskali uczniowie klasy pierwszej technikum grafiki i poligrafii cyfrowej.

Elektroniczny dokument tożsamości jest częścią rządowego programu mObywatel, który daje możliwość posiadania dokumentów elektronicznych w urządzeniu mobilnym. Takie urządzenie, czyli smartfon, ma już prawie każdy z nas. Dla naszych uczniów to duże ułatwienie. Po złożeniu wniosku w sekretariacie i załączeniu cyfrowej fotografii następuje weryfikacja danych w systemie. Po ściągnięciu aplikacji mObywatel, w sekretariacie skanuje się kod QR i uruchamia mLegitymację za pomocą przydzielonego hasła.

Od tej chwili, uczeń już ma „legitkę” zawsze przy sobie, bo przecież ze smartfonem praktycznie się nie rozstaje.