Sukces uczniów Technikum Ogrodniczego

03-04-2019 10:28

Sukces uczniów technikum Ogrodniczego. Uczniowie z klasy 4 TO: Arkuszewski Łukasz, Mamcarz Janusz i Rafalski Sławomir 27 marca 2019 r. wzięli udział w 3-cim Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ogrodniczej w CKZiU w Nowej Wsi.
Turniej przebiegł w 3 etapach:
1-szy etap turnieju miał formę zadania praktycznego. Zespoły 3 osobowe uczniów wykonali zadania praktyczne z działów warzywnictwo, sadownictwo i rośl
iny ozdobne. Rozpoznawali siewki warzyw i ziół, pikowali sałatę. Rozpoznawali pędy roślin sadowniczych, sporządzali sadzonki. Z roślin ozdobnych rozpoznawali rośliny cebulowe i doniczkowe oraz rozmnażali je.
2-gi etap Turnieju to sprawdzian wiedzy teoretycznej z 3 działów ogrodnictwa.
3-ci etap - rozpoznawanie chorób i szkodników roślin ogrodniczych, warzyw i roślin ozdobnych, egzotycznych, maszyn i urządzeń pracujących w ogrodach. Z ekonomiki wyliczali podatek VAT-7 oraz podatek rolny.
Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce.

Nauczycielem przygotowującym i towarzyszącym uczniom w turnieju była Henryka Kubiak.
Gratulujemy!