Warsztaty z panem Danielem „Kosmitą” Janiakiem w „Ogrodniku”.

12-03-2019 18:42

11 marca w naszej szkole gościliśmy pana Daniela Janiaka. Jego osoby nie trzeba nikomu przedstawiać. Postać „Kosmity” znana jest z wielu inicjatyw i akcji społecznych, patriotycznych i rozrywkowych na terenie miasta i poza nim. Pan Daniel jest, chociażby, pomysłodawcą Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej pt. „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”, akcji „Dziewczynka z zapałkami” oraz projektu „Daj się ponieść”. To „człowiek orkiestra”, jak sam o sobie mówi.

Przybył do na z prelekcją pt. „Kreatywność w życiu, czyli jak sobie poradzić w życiu po maturze”.  W obecnym świecie poszukiwany jest człowiek kreatywny, poszukujący i postrzegający świat w sposób niejednoznaczny. Daniel Janiak w ciekawy sposób opowiadał o niekonwencjonalnych sposobach patrzenia na świat. Z autopsji przywoływał historie, które stworzyły jego nietuzinkową osobowość (za co został niejednokrotnie doceniony, otrzymując wyróżnienie „animatora kultury” w latach 2015, 2016, 2017)

Czy słoń może przejść przez małą kartkę papieru?

Niemożliwe?!

A jednak ….

Okazuje się, że można. Liczy się pomysł!!!

Sztuka kreacji jest kopalnią pomysłów. Daniel „Kosmita” Janiak zachęcał, by rozwój kariery zawodowej młodych ludzi, tworzenie własnego biznesu i budowanie własnej marki było oparte na naszej wyobraźni. Musimy być kreatywni i mieć „otwartą głowę” na świat. Spotkania z takimi ludźmi jak pan Daniel inspirują, dają wzorce postępowania w sposób niekonwencjonalny oraz wiarę we własne możliwości.

Młodzi, kreatywni ludzie tworzą ciekawy, inspirujący świat WOKÓŁ NAS!

Panie Danielu, dziękujemy!