Mural w „Ogrodniku” - część I

02-03-2019 19:07

Samorząd Uczniowski w ZS RCKU w Sochaczewie bardzo chętnie działa na rzecz szkoły. Uczniowie dzielą się swoimi pomysłami i talentami. Jedną z takich inicjatyw jest mural na korytarzu tuż przy wejściu do budynku. Pomysł powstał na początku roku szkolnego i ma być kontynuacją oraz uzupełnieniem istniejącego już graffiti, które przedstawia potoczną nazwę szkoły - "Ogrodnik" - stworzone przez absolwenta - Patryka Sałatę 3 lata temu.
Każda praca uczniów jest przez szkołę bardzo ceniona i szanowana, dlatego nowy projekt będzie dopełnieniem poprzedniego. Postanowiono, że mural będzie hołdem złożonym patronom ZS RCKU, czyli Bohaterom Walk nad Bzurą 1939 roku, tym bardziej, że w tym roku przypada 80 rocznica tego wydarzenia.
Projekt wzbudził ogromne emocje nie tylko wśród uczniów, ale i nauczycieli. Nauczyciele historii pani Justyna Stępińska i pan Marcin Szymański włączyli się do pracy i chętnie służą swoją wiedzą dotyczącą wydarzeń okresu II Wojny Światowej, jej przebiegu na terenach Sochaczewa oraz ówczesnego umundurowania i uzbrojenia.
Wiktoria Raczkowska i Natalia Szematowicz z klasy 1LO przygotowały szkic muralu, który bardzo spodobał się całej społeczności naszej szkoły. Dyrektor Marek Wernicki postanowił odnowić korytarz, czym ułatwił pracę naszym artystkom.
W projekt zaangażowane są także: Maria Paczkowska, Zuzanna Pęsiek, Paulina Marcinkowska, Ewelina Nowakowska i Magda Piątkowska uczennice klasy II LOa, które zaplanowały, przygotowały i zakupiły materiały potrzebne do wykonania muralu, korzystając z pomocy Samorządu Uczniowskiego i pieniędzy z Funduszu Uczniowskiego.
Opiekunem projektu oraz Samorządu Uczniowskiego jest pani Monika Cendecka - Chłystek, która bardzo chętnie pomaga młodzieży, wspiera i na bieżąco uczestniczy w pracach.

MC