"Wrzesień 1939 bez tajemnic" - III edycja

17-01-2019 09:23

III edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie oraz Stowarzyszenie „Nasz Zamek” już po raz trzeci organizują Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Wrzesień 1939 roku bez tajemnic”. Jego głównym celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski, walkami w kampanii wrześniowej 1939 roku ze szczególnym uwzględnieniem bitwy nad Bzurą. Konkurs jest skierowany do uczniów klas siódmych, ósmych szkół podstawowych i gimnazjów położonych na terenie Sochaczewa, powiatu sochaczewskiego oraz w gminach sąsiadujących z naszym powiatem. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Sochaczewskiego, a partnerem zostało Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Laureaci z trzech pierwszych miejsc, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ich sponsorami są firma Retail Park Sochaczew sp. z o.o., właściciel obiektu Multishop Sochaczew, oraz Starostwo Powiatowe w Sochaczewie (Powiatowy Zespół Edukacji w Sochaczewie).

Konkurs w formie testu zostanie przeprowadzony w dniu 18 marca 2019 r. o godzinie 10.00 na terenie szkoły, do której uczęszcza uczestnik. Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród nastąpi w kwietniu 2019 r. na terenie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie.

Szkoła zgłasza udział w Konkursie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (stanowiącego załącznik nr 1 do regulaminu). Wypełniony poprawnie formularz wraz z informacją o celach i zakresie przetwarzania danych osobowych oraz uprawnieniach osoby, której dane dotyczą wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2 i 3 do regulaminu) należy wysłać w terminie do 4 marca 2019 r. (decyduje data doręczenia lub nadania listem poleconym) na adres Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie. Każda ze szkół biorących udział w Konkursie może zgłosić dowolną liczbę uczestników.

Dodatkowe informacje podano w Regulaminie – dostępny na stronach internetowych organizatorów.