Orientalne smaki i fotografia

08-11-2021 00:09

W miniony  weekend uczestnicy projektu „Okno na karierę”  wzięli  udział  w dwóch kursach.

W czasie kursu „Sushi” uczniowie poznali tajniki przyrządzania tej znanej na całym świecie potrawy    z kuchni narodowej Japonii. Prowadzący Bartłomiej Heba objaśnił jak wybrać najlepsze składniki,      po czym poznać świeżość ryb, owoców morza i dojrzałość egzotycznych owoców.                                Każdy z uczestników pracowicie zawijał w arkusze z alg ryż z tradycyjnymi dodatkami.                                 Na zakończenie pełna taca sushi została opróżniona w oka mgnieniu, w czym pomogli koledzy               z drugiego kursu.

Uczestnicy kursu „Fotografii” pod okiem fotografa Jacka Półtoraka mogli poznać zasady wykonywania fotografii plenerowej, portretowej i fotoreportażu. Na prośbę uczniów prowadzący przeprowadził również ćwiczenia kompozycji i fotografii potraw.                                                                      Każdy mógł dowiedzieć się o zasadach doboru aparatu, obiektywu i oświetlenia zależnie od rodzaju fotografowanego obiektu. Po wykonaniu zdjęć uczniowie ćwiczyli profesjonalną obróbkę cyfrową obrazów.

Projekt „OKNO na karierę” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.