Wycieczka do Oświęcimia i Krakowa

04-11-2021 23:53

W dniach 2-3 listopada 2021r. uczniowie klas 3TŻp i 3 LOa  razem z nauczycielami-  p.Aldoną Charzyńską, p.Joanną Prokocką i p.Agnieszką Ciećwierz oraz zaprzyjaźnionymi osobami z kilku innych klas udali się na wycieczkę do Oświęcimia i Krakowa.

Pierwszego dnia w strugach deszczu, gdyż pogoda dopasowała się do nostalgicznego nastroju,                który opanował nas na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, dowiedzieliśmy się jaki los spotkał miliony niewinnych ludzi, którzy trafili tu podczas II Wojny Światowej.

Następnego dnia mieliśmy okazję poznać tajniki wyrobu czekolady na warsztatach w Fabryce Charliego i spróbować własnoręcznie wykonać czekoladowe pyszności. Po krótkim spacerze malowniczymi uliczkami krakowskiego Kazimierza udaliśmy się do pięknie położonego ZOO,               w którym tym razem w pełnym słońcu, mogliśmy podziwiać egzotyczne i rodzime zwierzęta.

Czas minął nam szybko, było cudownie, szkoda tylko, że tak krótko, dwa dni i jedna noc                              to zdecydowanie za mało.