Wycieczka do producenta storczyków ciętych

28-10-2021 00:11

W dniu 28.10.2021r odbyła się wycieczka do gospodarstwa ogrodniczego państwa Królikowskich      w Bratoszewicach k/Łodzi. Jest to największy w Polsce producent storczyków na kwiat cięty. Powierzchnia uprawy to ponad 1h pod szkłem.

W wycieczce brali udział uczniowie z klas 2,3 i 4 Technikum Ogrodniczego.

Zapoznaliśmy się z technologią produkcji tych pięknych kwiatów. Mogliśmy zobaczyć jak kwiaty          są cięte, pakowane do sprzedaży i transportu. O tym wszystkim w sposób zajmujący i fachowy opowiadał nam właściciel Pan Królikowski, który swoje gospodarstwo prowadzi od 1983r.

Z wycieczki wróciliśmy z głową pełną wiedzy i marzeń.