Absolwenci w „Ogrodniku”

06-10-2021 13:17

Są ludzie i miejsca, do których chętnie wracamy .......

Sochaczewski „Ogrodnik” często jest odwiedzany przez swoich absolwentów.                                         Zawsze są to miłe,  pełne wrażeń i  wspomnień rozmowy z wychowawcami i nauczycielami,                        a szczególnie  z koleżankami i kolegami z klasy.

Takie niecodzienne spotkanie uczniów  klasy „B” Technikum Ogrodniczego – Matura 1979r.  odbyło się w niedzielę  26 września w Zespole Szkół RCKU.  Są to uczniowie których połączyła szkoła średnia i od 42 lat organizują spotkania klasowe wspólnie ze swoim wspaniałym wychowawcą,  Dyrektorem tej szkoły -  Edwardem Giro oraz innymi nauczycielami.

Spotkanie tegoroczne rozpoczęło się na terenie szkoły serdecznymi powitaniami, radością            i uściskami. Absolwentów powitała wicedyrektor szkoły Elżbieta Kropiak, poprowadziła ich śladami wspomnień przez korytarze i sale lekcyjne, pokazała nowoczesną, zmieniającą się szkołę                    oraz opowiedziała o nowych zawodach w których kształci się młodzież obecnie.

Wszyscy wspominali swoje lata spędzone w Ogrodniku, imprezy w internacie, obowiązkowe spacery po korytarzach szkoły podczas przerw, swoją szczególną studniówkę   w zimę stulecia;  Darek wyjechał na studniówkę w środę - zdążył dojechać na czas, Hanka  dotarła na koniec studniówki, bo drogi były zasypane, ale wszyscy mają piękne wspomnienia.

Nigdy nie zapominają o swoich nauczycielach, ciepło ich wspominali  i wypytywali o ich losy.    Spotkali się również ze swoim wychowawcą Edwardem Giro  i Panią Jadwigą Giro, która uczyła ich uprawy roślin.

Z sentymentem wspominali lata spędzone razem….. W kronikach szkolnych odnaleźli swoje ślady – zdjęcia i wpisy sprzed 42 lat……..

Wszyscy zadowoleni ze wspólnie spędzonych chwil odjechali życząc sobie radości i zdrowia.

DO ZOBACZENIA !!!!!!!!!

E.K.