Nowe boisko Ogrodnika znów „tętni sportem".

17-09-2021 22:48

W Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. w środę,

15 września zainaugurowano rok sportowy 2021/2022. Uroczystość odbyła się na płycie zmodernizowanego z Powiatowego Budżetu Obywatelskiego boiska i stała się okazją do oficjalnego oddania go młodzieży do użytkowania.

Przekazania dokonały władze powiatu na czele ze starostą Jolantą Gonta, która rozpoczęła symboliczną sztafetę, oddając pałeczkę dyrektorowi „Ogrodnika” Markowi Wernickiemu. Ten z kolei przekazał ją nauczycielom wychowania fizycznego, którzy podali ją uczniom, a ci przebiegli w kolejnych zmianach jedno okrążenie po nowej bieżni. Młodzież wykonała również na powstałej infrastrukturze sportowej pokazowe pchnięcie kulą oraz skoki w dal.

Było to ważne wydarzenie dla Ogrodnika, uroczystość zgromadziła na płycie boiska całą społeczność szkolną licznie przybyłych gości m.in. starostę Jolantę Gonta, wicestarostę Tadeusza Głuchowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Kierzkowskiego, przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania, Kultury, Sportu i Turystyki Daniela Janiaka, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji Urszulę Opasiak. Obecni byli także przedstawicieli stowarzyszeń i klubów sportowych, zaprzyjaźnionych i trenujących na co dzień na terenie obiektów szkoły - m.in. działacze Dragon Fight Club na czele z wiceprezesem Piotrem Cyplem, Michał Orliński, będący tego dnia w podwójnej roli: jako dyrektora biura posła Macieja Małeckiego oraz reprezentującego Uczniowski Klubu Sportowy „UNIA BORYSZEW”, była też Karolina Sałacińska ze stowarzyszenia „Przez sport w Przyszłość”.

Przypomnijmy, boisko przy ul. marsz. J. Piłsudskiego kosztowało ponad 1,3 mln złotych, pieniądze na te cel pochodziły z Powiatowego Budżetu Obywatelskiego, jak również ze środków własnych powiatu. Zarząd Powiatu zdecydował bowiem o zasileniu inwestycji kwotą ponad 500 tyś złotych, dzięki niej udało się zmodyfikować pierwotny projekt i dołożyć dodatkowe elementy po to, by boisko było kompleksowo wyposażone, zapewniające komfort i bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Projekt modernizacji boiska trawiastego wraz z budową bieżni, skoczni w dal i rzutni do pchnięcia kulą przy ZS RCKU w Sochaczewie realizowała firma AK Sport Andrzej Gniado z Okuniewa na Mazowszu. Na szkolnym obiekcie sportowym została wykonana nowa bieżnia okrężna trzytorowa z nawierzchnią syntetyczną poliuretanową przepuszczalną – na przepuszczalnej podbudowie. Okala ona boisko trawiaste do piłki nożnej o wymiarach pola gry 52 x 90 m. Na zakolu wschodnim powstała skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą z polem rzutów o nawierzchni trawiastej. Zamontowano także oświetlenie bieżni z założonym natężeniem oświetlenia na poziomie 50 luksów – oraz słupy wysokie, na których w przyszłości planowany jest montaż oświetlenia płyty boiska piłkarskiego. Przy bieżni od strony południowej, na utwardzonym kostką fragmencie, ustawione zostały dwie ławki po 10 miejsc siedzących. Dodatkowo Zarząd Powiatu zdecydował o zamontowaniu wokół boiska piłkochwytów, czyli siatek wokół murawy. Od strony ulicy marsz. J. Piłsudskiego zainstalowano siatki o wysokości 8 metrów, a boczne mają wysokość 6 m.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie