Bezpieczeństwo na lekcjach WF jest najważniejsze.

23-08-2021 09:14

W ubiegłym tygodniu na boisku szkolnym zostały zamontowane piłkochwyty.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi, uczniowie jak najwięcej czasu powinni spędzać w przestrzeniach otwartych. Dotyczy to przede wszystkim lekcji WF i przerw międzylekcyjnych. Dlatego z satysfakcją informujemy o kolejnej inwestycji, która z pewnością poprawi bezpieczeństwo i komfort w czasie gry w piłkę nożną. Wstępne założenia do projektu zabezpieczenia  boiska zostały zgłoszone przez nauczycieli WF zaś ostateczny kształt powstał przy współpracy z doświadczonym trenerem z zaprzyjaźnionego ze szkołą klubu „Unia Boryszew”. Za pomoc dziękujemy.

Decyzja o konieczności zamontowania piłkochwytów podjęta przez Starostę Jolantę Gonta, została zaakceptowana przez Zarząd Powiatu i błyskawicznie wprowadzona w życie.  Mimo pełni okresu wakacyjnego, w wyniku rozeznania rynku poczynionego przez Szkołę i twardych negocjacji prowadzonych przez Wicestarostę Tadeusza Głuchowskiego, powiat przeznaczył na tą inwestycję 73 554 zł. Z tych środków zostało wykonanych 130 metrów bieżących piłkochwtyów o wysokości 6m wzdłuż linii bocznych oraz 40 mb zabezpieczenia o wysokości 8 m od strony ul. Piłsudskiego, za linią końcową boiska.

Wykonawcą była firma TRANSNET z Sulmierzyc, która całość prac wykonała wyjątkowo sprawnie, bo w ciągu 3 dni. Solidna i rzetelnie wykonana konstrukcja z profili stalowych 100 i 80 mm, o grubości ścianek 3 mm, malowanych proszkowo, jak również zielona siatka  bezwęzłowa o grubości sznura 4 mm zapewniają trwałość konstrukcji na długie lata.