Niespodziewany sukces akcji zbiórki elektroodpadów w „Ogrodniku”.

07-05-2021 09:14

Tegoroczna edycja akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Koordynator akcji, Green Office Sp. z o.o., jest tak zaskoczony sukcesem, że gorączkowo organizuje dodatkowe ciężarówki do odbioru zgromadzonych elektrośmieci. Wszystkie przedmioty są obecnie pakowane na palety i odwożone do miejsca recyklingu. Tam zostaną zważone i wtedy okaże się ile dokładnie zużytego sprzętu zebrano. Już teraz jednak ocenia się, że jest to kilkanaście ton.

Dyrektor ZS RCKU, Marek Wernicki nie kryje zadowolenia że akcja spotkała się z tak szerokim, odzewem zarówno wśród uczniów, jak i mieszkańców Sochaczewa. Jest to wyraz otwarcia szkoły na potrzeby środowiska lokalnego, nie tylko w sferze dydaktycznej i wychowawczej. Duże znaczenie ma także budowanie w ten sposób świadomości ekologicznej wśród młodzieży. Dyrektor zauważa przy okazji, że jest to również forma pośredniej promocji szkoły. Ponadto każdy kilogram zebranych odpadów zostanie przeliczony na punkty, które szkoła będzie mogła wymienić  na sprzęt sportowy lub materiały biurowe. O szczegółach podsumowania akcji poinformujemy gdy tylko zostaną nam przedstawione.

Zużyty sprzęt elektryczny był dostarczany przez rodziców uczniów oraz wielu okolicznych mieszkańców. Same zaś szkoły i inne instytucje, nie tylko powiatowe, również mogły pozbyć się swoich elektrośmieci. Ma to szczególne znaczenie w czasie postępującego unowocześniania i wymiany używanego sprzętu. Utylizacja zużytej elektroniki staje się znaczącą pozycją w wydatkach. W czasie akcji zorganizowanej w „Ogrodniku” odbiór elektroodpadów odbywał się całkowicie nieodpłatnie.

Organizatorem akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” jest Green Office Sp. z o.o z Warszawy, a patronuje jej m.in. Mazowiecki Kurator Oświaty.