Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) – jesteśmy połączeni!

12-02-2021 01:09

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dający  szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu.
Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, a jego założenia realizuje Państwowy Instytut Badawczy  NASK – operator OSE.

W ramach projektu wykonano w szkole :

-  przyłącze światłowodowe o transmisji symetrycznej100 Mb/s,

-  sieć do transmisji danych Wi-Fi,

Ponadto przekazano szkole  sprzęt elektroniczny (tablety z klawiaturami bezprzewodowymi) w ilości 75 szt.                                    Wartość dostarczonego sprzętu wynosi   72 785 zł.

Szybki i bezpieczny Internet w szkole to wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów, rozwój ich kompetencji cyfrowych, wspomaganie procesu kształcenia poprzez ułatwianie dostępu do materiałów i narzędzi znajdujących się w Internecie.