Uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

25-10-2020 12:50

Dnia 23.10.2020 odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych.
Na uroczystości tej zachowane zostały standardy bezpieczeństwa zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia.

List Pana Dyrektora Marka Wernickiego do klas pierwszych:

Szanowni Wychowawcy,
Drodzy uczniowie,

wasi przedstawiciele zebrali się dziś na uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych . To symboliczny akt włączenia nowych uczniów do społeczności Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Chociaż, z oczywistych względów, spotkanie odbyło się w mocno okrojonym składzie, to niech to nie umniejsza rangi dzisiejszego wydarzenia.
Bycie uczniem „Ogrodnika” nie oznacza tylko przynależności do grona uczniów tej szkoły. Na kilka lat staliście się twórcami nowej i spadkobiercami dotychczasowej tradycji szkoły. Moi i Wasi poprzednicy tworzyli ją przez ostatnie 64 lata. Tradycja oznacza trwanie. Mimo natłoku zdarzeń, chaosu informacyjnego, wielu zagrożeń – nasza szkoła TRWA. Bo przestrzegamy i wpajamy niewzruszone wartości, ponadczasowe prawdy, wskazujemy autorytety, dzięki którym może przetrwać człowiek i świat.
Wy, jak każdy nowy rocznik odciśniecie swoje piętno w historii i tradycji szkoły. Wnosicie więc pewną ZMIANĘ, coś nowego. Właśnie dzięki tym zmianom, czynionym przez Was i dla Was, nasza szkoła wciąż się rozwija. Mimo, że powstała w połowie ubiegłego wieku, jest nadal nowoczesna. Dlatego łączymy pozornie przeciwstawne sobie: trwanie i zmianę. To filary, na których opiera się życie naszej szkolnej społeczności.

Drodzy Uczniowie,
dziękuję Wam, że uznaliście kształcenie w naszej szkole za swój dobry wybór. Waszymi celami niech będą wiedza i kreatywność. Za narzędzia miejcie: współdziałanie, pomoc i partnerstwo.
Życzę Wam abyście nie tylko z chęcią realizowali nałożone na Was zadania, ale także rozwijali swoje pasje i twórcze talenty: naukowe, sportowe i artystyczne.
Życzę Wam abyście w ciągu najbliższych kilku lat stali się ludźmi zdolnymi do samodzielnego i krytycznego myślenia, gotowymi do dalszej nauki, pracy i wszelkich innych pozytywnych działań dla dobra swoich rodzin, społeczności lokalnych i dla naszej Ojczyzny.
My, nauczyciele, z chęcią Wam w tym pomożemy.