REALIZACJA PROGRAMU KULTUROWEGO - Erasmus w Ogrodniku cz. 5

06-05-2022 10:30

Czas spędzany w Grecji to nie tylko ciężka praca i nauka – ale także niesamowite przygody i wycieczki, w trakcie których poznajemy różne oblicza Riwiery Olimpijskiej. W miniony weekend uczniowie z realizujący tu projekty w ramach mobilności edukacyjnych odwiedzili m.in. Meteory czy wzięli udział w rejsie na malowniczą wyspę Skiathos. Popołudnia po zajęciach przeznaczane są także na zajęcia terenowe czy integracyjne. Uczestnicy byli już Starym Pantaleimonie, Litochoro, Leptokarii – a w ramach warsztatów wcielali się m.in. w ekipy filmowe.

Zagraniczne projekty edukacyjne stwarzają młodzieży możliwość wszechstronnego rozwoju i nabywania kompetencji ważnych z perspektywy współczesnego rynku pracy, dalszej edukacji czy podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnej. To również okazja do tego, by przekonać się o swoich mocnych stronach, zwiększyć pewność siebie i przełamać barierę językową!