TECHNOLOGIA KOSMETYKÓW

06-04-2022 16:47

29 marca 2022r. my - odważne dziewczyny z klasy 3LBg wspomagane koleżankami z 3LOa wybrałyśmy się wraz z p. Agnieszką Ciećwierz do Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

Najpierw pokazano nam różne pracownie, w których studenci tej uczelni mają zajęcia, nie pominięto nawet strefy relaksu, z której oczywiście ochoczo skorzystałyśmy. Po krótkim odpoczynku dobrałyśmy się w trzyosobowe zespoły, dostałyśmy fartuchy, rękawiczki oraz instrukcję według, której miałyśmy przygotować masło do ciała na bazie olejów roślinnych. Mimo tego, że pierwszy raz zupełnie samodzielnie korzystałyśmy ze sprzętu laboratoryjnego i odczynników chemicznych każdej z grup udało się stworzyć pożądany kosmetyk.

3 godziny zajęć warsztatowych minęły tak szybko, że aż nie dowierzałyśmy naszym zegarkom.

Po tych warsztatach z całym przekonaniem możemy powiedzieć: "nie taka chemia straszna jak ją malują"