Wyniki rekrutacji POVERVET II Mobilność
W roku 2021 Szkoła będzie realizować projekt „Nowe perspektywy kształcenia zawodowego”, numer POWERVET-2020-1-PL01-KA102-079746. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy, umiejętności i kompetencji uczniów kształcących się w naszej Szkole na kierunkach: technik żywienia i usług gastronomicznych (25 uczniów), technik geodeta (10 uczniów), technik grafiki i poligrafii cyfrowej (15 uczniów). Projekt jest skierowany dla uczniów klas drugich i trzecich technikum.
W ramach projektu planujemy organizację dwóch międzynarodowych mobilności, których realizację, w tym przede wszystkim działania zagranicą będzie wspierał Partner Olympus Education Services z siedzibą w Neoi Pori, Grecja. Zachęcamy do wizytacji strony internetowej naszego Partnera (http://www.olympuseducation.com).
W trakcie mobilności, która będzie trwać 2 tygodnie uczniowie będą realizować programy praktyk opracowane przez Szkołę i Partnera, a efekty kształcenia zostaną uznane w ramach obowiązkowego kształcenia praktycznego. W załączeniu do niniejszej wiadomości przekazujemy poglądowe programy praktyk opracowane na etapie przygotowywania projektu.
Planujemy realizację 60 godzin praktyk zawodowych przez każdego z uczestników oraz około 30 godzin zajęć przygotowawczych zorganizowanych przez Szkołę przed wyjazdem. Ze względu na panujące obostrzenia i obowiązek zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa uczestników praktyki będą realizowane w formie szkoleń zawodowych zorganizowanych w pracowniach nauki zawodu oraz w formie praktyk w zakładach pracy współpracujących z greckim Partnerem. Zajęcia praktyczne będą realizowane przez uczniów od poniedziałku do piątku przez około 6-8 godzin dziennie przez dwa kolejne tygodnie. W weekend planowany jest atrakcyjny program kulturowy, w tym wycieczka do klasztorów w Meteorach oraz rejs statkiem na wyspę Skiathos.
Wszystkie koszty realizacji projektu, w tym: przygotowanie uczniów do mobilności, transport, zakwaterowanie i wyżywienie, uczestnictwo w zajęciach i praktykach, wycieczki, certyfikacja osiągnięć uczniów będą pokrywane z budżetu projektu. Dodatkowo planujemy przekazanie uczniom kieszonkowego na drobne wydatki. W trakcie pobytu uczniowie i kadra Szkoły zostaną zakwaterowaniu w jednym hotelu o standardzie 4 gwiazdek. Planujemy transport autokarowy zorganizowany przez doświadczonego, międzynarodowego przewoźnika.
W zakresie organizacji pobytu i zapewnienia bezpieczeństwa uczniów Szkoła wykorzysta doświadczenia, które zdobyła w organizacji mobilności w październiku 2020 roku. Uczniowie, kadra Szkoły oddelegowana do opieki nad uczniami, kadra i współpracownicy zagranicznego partnera będą zobowiązani do przestrzegania reżimu sanitarnego w trakcie zajęć oraz w trakcie całego pobytu. Opiekę nad grupą będzie pełnił również profesjonalny pilot, który będzie gwarantował pełne wsparcie uczestników w kontaktach z hotelem, będzie odpowiedzialny za organizację czasu wolnego oraz planowane wydarzenia kulturowe i wycieczki. Co ważne, każdy z uczniów przed wyjazdem z Polski zostanie przebadany pod kątem COVID-19.
Tak jak wspomnieliśmy na początku w ramach projektu planujemy dwie mobilności. Pierwszy wyjazd mógłby zostać zorganizowany w okresie od 25.04.2021 r. – 08.05.2021 r., drugi planujemy już w nowym roku Szkolnym tj. 03.10.2021 r. – 16.10.2021r. W ramach pierwszego wyjazdu do udziału w nim chcielibyśmy zaprosić uczniów klas drugich i trzecich kształcących się na kierunkach: technik geodezji (10 uczniów i uczennic), technik żywienia i usług gastronomicznych (15 uczniów i uczennic). Żeby wziąć udział w projekcie uczniowie i uczennice będą musieli wziąć udział w rekrutacji i przygotować oraz przekazać w sekretariacie Szkoły bądź drogą elektroniczną dokumentację wskazaną przez Szkołę. Uczniowie zakwalifikowani do projektu będą zobowiązani do podpisania umowy na uczestnictwo w projekcie, której wzór zostanie załączony do dokumentacji rekrutacyjnej. Rekrutacja do pierwszej mobilności zostanie ogłoszona 15.03.2021 roku na stronie internetowej Szkoły. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Panią Koordynator Aldoną Charzyńską.
Zał.1 Program praktyk. Technik grafiki i poligrafii cyfrowej.
Zał.3 Program praktyk. Technik żywienia i usług gastronomicznych.
Drodzy uczniowie,
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do projektu pt. „Nowe perspektywy kształcenia zawodowego”. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Udział we wszystkich działaniach projektowych jest dla zakwalifikowanych uczestników całkowicie bezpłatny.
Zakwalifikowani uczniowie będą mieli okazję odbyć dwutygodniowe praktyki zawodowe w Grecji przygotowane przez partnera projektu firmę Olympus Education Services, podczas których będą mogli zwiększyć swoje zawodowe umiejętności, wiedzę oraz zdobyć cenne doświadczenia w międzynarodowym środowisku.
Rekrutacja do pierwszej mobilności będzie odbywać się w terminie 18.03.2021r. - 25.03.2021r. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas II i III z profili nauczania technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik geodeta do składania aplikacji w sekretariacie szkoły.
Szczegóły dotyczące drugiej mobilności (kierunki kształcenia: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej) zostaną podane pod koniec maja 2021 r.
Wszystkie informacje znajdziecie w załącznikach zamieszczonych poniżej. Zachęcamy do uważnego zapoznania się z regulaminem rekrutacji oraz instrukcją prawidłowego wypełnienia formularza zgłoszeniowego.
W trakcie procesu rekrutacji dodatkowych informacji udzielać Państwu będzie Komisja Rekrutacyjna oraz Koordynator Projektu.
Załączniki: