starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Aktualności O SZKOLE DLA KANDYDATA MATURA 2022 KIERUNKI KSZTAŁCENIA w roku szkolnym 2022/2023 PROJEKTY DOFINANSOWANE ZE ŹRÓDEŁ UE DLA UCZNIA i RODZICA Kształcenie zawodowe Statut szkoły O patronie Konkursy i olimpiady Z ŻYCIA SZKOŁY Kontakt z nami DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI BIP Wersja kontrastowa

List na zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

26-06-2020 06:38

A A A

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,

gdy rozpoczynaliśmy rok szkolny, który właśnie mija, nic nie zwiastowało, że będzie on inny niż wszystkie dotychczasowe.

            Nie chciałbym jednak, aby był zapamiętany tylko jako ten, w którym pojawił się koronawirus, a działalność szkół została ograniczona. Na początku wszystkie zajęcia                i wydarzenia szkolne przebiegały przecież zgodnie z ustalonym planem. Pragnę w tym miejscu jeszcze raz podziękować nauczycielom i uczniom za przygotowanie pięknych, podniosłych i wzruszających uroczystości dla uczczenia Patronów Szkoły w 80. rocznicę Bitwy nad Bzurą i Święta Niepodległości. Dziękuję również za przygotowanie koncertu kolęd na Boże Narodzenie.

            Bardzo dziękuję również wszystkim Koleżankom i Kolegom Nauczycielom oraz pracownikom sekretariatu za sprawne wprowadzenie dziennika elektronicznego we wszystkich oddziałach szkoły. To było największe nasze przedsięwzięcie, trudne organizacyjnie i finansowo. Podołaliśmy temu wyzwaniu dzięki Państwa zaangażowaniu i wsparciu organu prowadzącego. Jak roztropna i dalekowzroczna była to decyzja, okazało się wkrótce.

            W tym miejscu, niemal oczywisty wydaje się cytat z „Dżumy” Alberta Camusa: „Uważali się za wolnych, a nikt nie będzie wolny, jak długo będą istniały zarazy”. W marcu tego roku znaleźliśmy się w zupełnie nowej i trudnej sytuacji – ograniczono działalność szkół w związku z pandemią. Mieliśmy wszyscy wiele planów związanych ze szkołą i tych zupełnie prywatnych, które trzeba było odłożyć lub z nich zrezygnować. W okresie nauki zdalnej zdaliśmy wszyscy kolejny ważny egzamin. Dziękuję więc wszystkim nauczycielom i uczniom za kreatywność, cierpliwość i ogrom czasu spędzony przed komputerami. Dziękuję także rodzicom za wsparcie dla swoich dzieci oraz dobre bieżące relacje z wychowawcami.

            Nadszedł  już czas wyczekiwanego odpoczynku. Życzę więc wszystkim udanych, pogodnych i bezpiecznych wakacji.

            Miejmy nadzieję, że od 1 września budynki szkoły jak zwykle wypełni gwar młodzieży, a milczący ostatnio dzwonek lekcyjny znów będzie nas denerwował.

 

Marek Wernicki

ZOBACZ GALERIE

84566 odwiedzin