starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Aktualności O SZKOLE Logowanie Dziennik Vulcan - powiat sochaczewski Instrukcja logowania Office365 PROJEKTY DOFINANSOWANE ZE ŹRÓDEŁ UE ROK SZKOLNY 2023/2024 MATURA Kształcenie zawodowe Patronat WSIiZ DLA UCZNIA i RODZICA Statut szkoły KIERUNKI KSZTAŁCENIA w roku szkolnym 2024/2025 O patronie Konkursy i olimpiady UNESCO Kontakt z nami DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI BIP Wersja kontrastowa

„Ogrodnik” z mLegitymacjami.

04-04-2019 08:23

A A A

Od początku kwietnia każdy uczeń „Ogrodnika” może mieć legitymację szkolną w swoim smartfonie. Postęp cyfryzacji jest nieuchronny, więc klasyczne „kartoniki” idą do lamusa.

Na początek mLegitymacje uzyskali uczniowie klasy pierwszej technikum grafiki i poligrafii cyfrowej.

Elektroniczny dokument tożsamości jest częścią rządowego programu mObywatel, który daje możliwość posiadania dokumentów elektronicznych w urządzeniu mobilnym. Takie urządzenie, czyli smartfon, ma już prawie każdy z nas. Dla naszych uczniów to duże ułatwienie. Po złożeniu wniosku w sekretariacie i załączeniu cyfrowej fotografii następuje weryfikacja danych w systemie. Po ściągnięciu aplikacji mObywatel, w sekretariacie skanuje się kod QR i uruchamia mLegitymację za pomocą przydzielonego hasła.

Od tej chwili, uczeń już ma „legitkę” zawsze przy sobie, bo przecież ze smartfonem praktycznie się nie rozstaje.

 

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
190999 odwiedzin