starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Aktualności O SZKOLE KIERUNKI KSZTAŁCENIA w roku szkolnym 2023/2024 Rekrutacja 2023/2024 MATURA Kształcenie zawodowe DLA UCZNIA i RODZICA Statut szkoły Logowanie Dziennik Vulcan - powiat sochaczewski ROK SZKOLNY 2022/2023 PROJEKTY DOFINANSOWANE ZE ŹRÓDEŁ UE O patronie Konkursy i olimpiady UNESCO Kontakt z nami DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI BIP Patronat WSIiZ Wersja kontrastowa

Sprzęt z najwyższej półki dla geodetów z „Ogrodnika”

01-04-2019 14:53

A A A

 Zakupy sprzętu zaplanowane w projekcie „Zawodowcy na start” zostały już zrealizowane w całości.

Ostatnia dostawa, prosto ze Szwajcarii, dotarła do nas w piątek 29 marca. Technikum Geodezyjne otrzymało instrumenty najlepsze w swojej klasie, wśród niwelatorów i tachimetrów zaprojektowanych przez firmę Leica Geosystems, ze względu na swoją wytrzymałość oraz wysoką dokładność pomiaru.

Niwelatory Leica NA 730 plus posłużą uczniom w terenie do wyznaczania wysokości. Posiadają one 30 krotne powiększenie lunety z podwójną prędkością ogniskowania i są najbardziej precyzyjne w swojej klasie – odchylenie standardowe na 1 km podwójnej niwelacji wynosi 0,7 mm. Ponadto sprzęt wyposażono w mechanizmy, które sprawiają, że jest on odporny na wstrząsy i może pracować nawet po upadku.

Tachimetry Leica FlexLine TS06 plus to wszechstronne instrumenty posiadające pełen pakiet programów użytkowych. Uczniowie wykorzystają je do pomiarów elektronicznych sytuacyjno-wysokościowych. Tachimetr pozwala na wyznaczenie kąta z dokładnością 2'' a odległości 1,5 mm + 2ppm.

Zarówno niwelatory, jak i tachimetry, są łatwe w obsłudze i intuicyjne nawet dla początkujących geodetów, uczniowie od razu po ustawieniu sprzętów mogli przystąpić do pomiarów.

W projekcie przewidziano zakup 3 urządzeń każdego rodzaju. Szkorlny koordynator projektu, Remigiusz Szafrański wskazuje, że Lider Projektu, firma UPEMI, dokonała bardzo korzystnego cenowo zakupu bezpośrednio u producenta. Łączny koszt dostarczonych urządzeń wyniósł 116 000 złotych.

Dyrektor Marek Wernicki podkreśla, że te zakupy są bardzo ważne ze względu na planowany dalszy rozwój kształcenia zawodzie technik geodeta. Szkoła ma doskonale wyposażoną pracownię praktycznej nauki zawodu i spełnia warunki do przeprowadzania egzaminu kwalifikacyjnego dla technika geodety.  

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
145967 odwiedzin