POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „DZIEDZICTWO KULTUROWE I NATURALNE ZIEMI SOCHACZEWSKIEJ”

15-03-2024 13:19

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w Powiatowym konkursie historycznym „Dziedzictwo kulturowe i naturalne ziemi sochaczewskiej”. Organizatorami są Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie oraz Stowarzyszenie „Nasz Zamek”, patronat honorowy nad konkursem objął starosta sochaczewski.
              Celem naszych działań jest zainteresowanie uczniów dziedzictwem kulturowym i naturalnym powiatu sochaczewskiego, będącego terytorialnym spadkobiercą dawnej ziemi sochaczewskiej. Dziedzictwo kulturowe dzieli się na materialne i niematerialne. Materialne dziedzictwo kulturowe to zabytki nieruchome. Druga grupa – niematerialne dziedzictwo kulturowe – stanowią dobra, które zachowały się do naszych czasów za pomocą przekazu ustnego i tradycji. Dziedzictwo naturalne (przyrodnicze) to pomniki przyrody, miejsca i strefy o wyjątkowej wartości przyrodniczej podlegające ochronie prawnej wiedzy.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE:

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
201093 odwiedzin