starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Aktualności O SZKOLE KIERUNKI KSZTAŁCENIA w roku szkolnym 2024/2025 Rekrutacja 2024/2025 Instrukcja logowania Office365 PROJEKTY DOFINANSOWANE ZE ŹRÓDEŁ UE Logowanie Dziennik Vulcan - powiat sochaczewski ROK SZKOLNY 2023/2024 MATURA Kształcenie zawodowe Patronat WSIiZ DLA UCZNIA i RODZICA Statut szkoły O patronie Konkursy i olimpiady UNESCO Kontakt z nami DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI BIP Wersja kontrastowa

👍👍Uczniów czeka praktyka na lotnisku👍👍

15-11-2022 16:38

A A A

To znaczące wydarzenie dla społeczności Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie. W poniedziałek, 14 listopada w siedzibie szkoły podpisano umowę z warszawską firmą LS Airport Services S.A. w sprawie organizacji praktycznej nauki zawodu dla uczniów kształcących się na kierunku technik eksploatacji portów i terminali.

Kształcenie w tym zawodzie w popularnym „Ogrodniku” zostało zapoczątkowane w roku szkolnym 2018/2019. Kierunek ten spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. To zawód, w którym wyróżnia się 2 kwalifikacje: SPL.02 – obsługa pasażerów i SPL.03 – obsługa transportu. Młodzież przyciąga atrakcyjność zawodu na dynamicznie rozwijającym się rynku usług transportu lotniczego i lądowego, zarówno pasażerskiego, jak i towarowego. Obecnie w tym zawodzie szkoła kształci ok 150 uczniów w 6 oddziałach. W ramach projektu dofinansowanego ze środków UE „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” urządzono dedykowaną pracownię zawodową, wyposażoną w 16 sztuk przenośnego sprzętu komputerowego oraz monitor multimedialny i specjalistyczne pomoce dydaktyczne.

 

#zsrckuogrodnik #LSAS #umowa #MinisterstwoAktywówPaństwowych #StarostwoPowiatoweSochaczew

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
199107 odwiedzin