starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Aktualności O SZKOLE KIERUNKI KSZTAŁCENIA w roku szkolnym 2024/2025 Rekrutacja 2024/2025 Instrukcja logowania Office365 PROJEKTY DOFINANSOWANE ZE ŹRÓDEŁ UE Logowanie Dziennik Vulcan - powiat sochaczewski ROK SZKOLNY 2023/2024 MATURA Kształcenie zawodowe Patronat WSIiZ DLA UCZNIA i RODZICA Statut szkoły O patronie Konkursy i olimpiady UNESCO Kontakt z nami DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI BIP Wersja kontrastowa

TECHNOLOGIA KOSMETYKÓW

06-04-2022 16:47

A A A

 

29 marca 2022r. my - odważne dziewczyny z klasy 3LBg wspomagane koleżankami z 3LOa wybrałyśmy się wraz z p. Agnieszką Ciećwierz do Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

Najpierw pokazano nam różne pracownie, w których studenci tej uczelni mają zajęcia, nie pominięto nawet strefy relaksu, z której oczywiście ochoczo skorzystałyśmy. Po krótkim odpoczynku dobrałyśmy się w trzyosobowe zespoły, dostałyśmy fartuchy, rękawiczki oraz instrukcję według, której miałyśmy przygotować masło do ciała na bazie olejów roślinnych. Mimo tego, że pierwszy raz zupełnie samodzielnie korzystałyśmy ze sprzętu laboratoryjnego i odczynników chemicznych każdej z grup udało się stworzyć pożądany kosmetyk.

3 godziny zajęć warsztatowych minęły tak szybko, że aż nie dowierzałyśmy naszym zegarkom.

Po tych warsztatach z całym przekonaniem możemy powiedzieć: "nie taka chemia straszna jak ją malują"

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
199107 odwiedzin