starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Aktualności O SZKOLE ROK SZKOLNY 2022/2023 Logowanie Dziennik Vulcan - powiat sochaczewski MATURA Kształcenie zawodowe DLA UCZNIA i RODZICA Statut szkoły PROJEKTY DOFINANSOWANE ZE ŹRÓDEŁ UE DLA KANDYDATA KIERUNKI KSZTAŁCENIA w roku szkolnym 2022/2023 O patronie Konkursy i olimpiady UNESCO Kontakt z nami DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI BIP Patronat WSIiZ Wersja kontrastowa

CARVING - sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu

14-12-2021 19:56

A A A

„Najważniejsza jest pasja” twierdzi  Grzegorz Gniech - aktualny Mistrz Polski i Mistrz Świata            w Carvingu. Zdobywając największe i najbardziej prestiżowe tytuły z zakresu tajskiej sztuki rzeźbienia, w błyskawicznym tempie stał się jednym z przedstawicieli i pionierów tej sztuki w kraju.                            Od lat prężnie kieruje działalnością „Carving – Gniech”, której głównym celem jest promowanie carvingu w jak najszerszym stopniu.

W poniedziałek 13.XII.2021 pan Grzegorz prowadził w naszej szkole zajęcia z Carvingu,                  które realizowane były w ramach zadania 2 Projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”. 

Uczestnicy poznali historię carvingu, techniki i rodzaje cięć, sposoby manewrowania różnymi rodzajami noży a także zasady i style w carvingu. Podczas zajęć praktycznych wykonywali elementy dekoracyjne    z warzyw i owoców, nauczyli się jak eksponować dekoracje oraz budować kompozycję przestrzenną. 

Być może udział w kursie i  przygoda z carvingiem będzie początkiem pasji oraz pomysłem na rozwój    w tym kierunku. 

ZOBACZ GALERIE

102866 odwiedzin