starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Aktualności O SZKOLE KIERUNKI KSZTAŁCENIA w roku szkolnym 2023/2024 Rekrutacja 2023/2024 MATURA Kształcenie zawodowe DLA UCZNIA i RODZICA Statut szkoły Logowanie Dziennik Vulcan - powiat sochaczewski ROK SZKOLNY 2022/2023 PROJEKTY DOFINANSOWANE ZE ŹRÓDEŁ UE O patronie Konkursy i olimpiady UNESCO Kontakt z nami DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI BIP Patronat WSIiZ Wersja kontrastowa

Wycieczka do Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni

19-10-2021 21:06

A A A

Dnia 18 października 2021r. klasy 4TL, 3TLg, 3TLp - Technikum Eksploatacji Portów i Terminali odbyły wycieczkę do Gdyni. Głównym celem podróży był Port Gdynia.                                              Przewodnikiem po całym kompleksie był ponad 20 letni pracownik portu - Pan Adam, dzięki niemu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji. 

Gdyński port jest jednym z wiodących portów południowego Bałtyku. Ma charakter uniwersalny. Specjalizuje się zarówno w obsłudze ładunków drobnicowych jak i masowych w oparciu                            o specjalistyczne terminale. Port Gdynia to węzeł sieci bazowej TEN-T i punkt wejścia Korytarza Bałtyk - Adriatyk, którego przedłużeniem jest łącząca Gdynię ze Szwecją Autostrada Morska Gdynia – Karlskrona. Z nowoczesnej infrastruktury portowej i terminali gdyńskiego portu korzystają najwięksi światowi i europejscy operatorzy żeglugowi. Port Gdynia, dzięki rozbudowanej sieci połączeń kontenerowych, ro-ro i promowych, łączy szlaki morskie z krajową i europejską siecią kolejową i drogową. 

W  Porcie Gdynia terminale przeładunkowe pracują 7 dni w tygodniu, przez całą dobę,                            przez co zatrudnionych jest tam około 200 wysoko wykwalifikowanych pracowników.                    Wszystkie gdyńskie terminale posiadają dogodny dostęp drogowy i kolejowy, co znacząco wpływa    na przepływ ładunków. Port funkcjonuje w oparciu o kodeks ISPS. Port w Gdyni jest także przystosowany do przyjmowania największych statków wycieczkowych wpływających                              na Morze Bałtyckie.

Dzięki uprzejmości naszego portowego przewodnika mogliśmy podziwiać widok na oba terminale        z 10 piętra budynku, gdzie doskonale było widać pracę różnych urządzeń np. suwnic

Ostatnim punktem podróży był rejs statkiem „Smile”, w trakcie którego można było się dowiedzieć wiele ciekawych informacji na temat portu i tego co się w nim znajduje.

Wycieczka, choć jednodniowa, była bardzo ciekawym doświadczeniem, które poszerzyło naszą wiedzę zawodową. 

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
145967 odwiedzin