starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Aktualności O SZKOLE KIERUNKI KSZTAŁCENIA w roku szkolnym 2024/2025 Rekrutacja 2024/2025 Instrukcja logowania Office365 PROJEKTY DOFINANSOWANE ZE ŹRÓDEŁ UE Logowanie Dziennik Vulcan - powiat sochaczewski ROK SZKOLNY 2023/2024 MATURA Kształcenie zawodowe Patronat WSIiZ DLA UCZNIA i RODZICA Statut szkoły O patronie Konkursy i olimpiady UNESCO Kontakt z nami DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI BIP Wersja kontrastowa

Wyremontowana stara hydrofornia służy już „Ogrodnikowi”

10-08-2021 12:58

A A A

Budynek po zlikwidowanej hydroforni, po generalnym remoncie, zyskał drugie życie i przez długie lata będzie służył jako zaplecze techniczne szkoły.

Po wyłączonym z użytkowania pod koniec lat 80. ubiegłego wieku ujęciu wody, pozostał między innymi budynek stacji uzdatniania. Przez ostatnie 30 lat nie był on remontowany. W wyniku rozmów wicestarosty z dyrekcją szkoły powstał pomysł na wykorzystanie i zachowanie budynku. Po ekspertyzie technicznej, Zarząd Powiatu postanowił o przywróceniu funkcji użytkowej obiektu.

Kosztem 165 522, 65 zł wykonano kompleksową termomodernizację obiektu. W okresie od maja do sierpnia 2021 r. został naprawiony i ocieplony stropodach, ocieplono ściany, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową i na koniec wykonano nową elewację.

W budynku o powierzchni ok 100 m² znajdą się miejsca garażowe do przechowywania maszyn ogrodniczych, a także przestronne warsztaty do wykonywania różnych bieżących napraw.

Docieplenie budynku pozwoli na jego ogrzewanie, co znacznie poprawi warunki pracy załogi „Ogrodnika”.

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
199107 odwiedzin