starostwo powiatowe w sochaczewie

Strona główna Aktualności Kierunki w roku szkolnym 2020/2021 Rekrutacja 2020/2021 Anonimowa skrzynka na sygnały w szkole Podręczniki Statut szkoły Dla rodziców DLA UCZNIÓW O patronie Konkursy i olimpiady Kalendarz roku szkolnego 2019/2020 Unesco Kontakt z nami Kształcenie zawodowe Etiudy filmowe DLA NAUCZYCIELI Matura 2020

Kierunki w roku szkolnym 2020/2021

A A A

Technika kształcące w zawodach:

 
  • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

Technicy żywienia uczą się umiejętnego sporządzania potraw, racjonalnego żywienia oraz prawidłowej obsługi konsumenta. Nasza szkoła dysponuje 3 pracowniami gastronomicznymi i salą obsługi konsumenta.

przedmioty rozszerzone: biologia, j. niemiecki                        

 

 

  • Technik Ogrodnik

To kierunek dla osób kochających przyrodę i przygodę. Wybierając ten zawód młodzież nauczy się technologii produkcji roślin ogrodniczych, produkcji ekologicznej, zakładania i pielęgnacji terenów zieleni, projektowania i wykonywania dekoracji roślinnych. Technik ogrodnik zdobędzie również prawo jazdy kategorii T.

przedmioty rozszerzone: matematyka, geografia                   

 

 

  • Technik Eksploatacji Portów i Terminali

Ukończenie tego kierunku daje szerokie możliwości zatrudnienia w portach i terminalach lotniczych, morskich, kolejowych, samochodowych i żeglugi śródlądowej zarówno w kraju jak i za granicą gdyż to tzw. EUROZAWÓD. Obowiązkowo uczeń poznaje 2 języki obce zawodowe. Absolwenci mogą także podjąć pracę w charakterze personelu pokładowego na stanowisku stewardessa/steward.

przedmioty rozszerzone: matematyka, j. angielski                 

 

 

  • Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej

Kierunek przeznaczony dla osób twórczych, pragnących zdobyć wiedzę w projektowaniu grafik, animacji i stron internetowych. Szkoła dysponuje wieloma programami graficznymi tj. Photoshop, Illustrator, InDesign, CorelDraw, AutoCAD, itd oraz specjalistycznymi urządzeniami do zawodu. Dyplom zawodowy potwierdzający kwalifikacje będzie uprawniał do podjęcia pracy w przemyśle poligraficznym, wydawnictwach, agencjach reklamowych, marketingowych oraz studiach projektowych.
Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej - Prezentacja Multimedialna

przedmioty rozszerzone: matematyka, j. angielski                

 

 

  • Technik Geodeta

Geodeta to konkretny i atrakcyjny zawód na rynku pracy. Nauka w technikum umożliwi praktyczne przygotowanie do wykonywania pomiarów oraz obliczeń do celów projektowych, budowlanych, a także do sporządzania map i profili terenu.

przedmioty rozszerzone: matematyka, geografia                  

 

 ________________________________________________________________________________________________________________

Liceum Ogólnokształcące:

 
  • Ogólnokształcące Rehabiltacyjno-Kosmetyczne

Klasa rehabilitacyjno-kosmetyczna, to propozycja dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat kosmetologii i wizażu, zdobywając jednocześnie wiedzę ogólną. Nie obce im są zagadnienia związane z rehabilitacją. Uczniom tej klasy zapewniamy warsztaty z kosmetyczką w nowoczesnej, szkolnej pracowni kosmetycznej, prowadzone są również zajęcia z rehabilitantem.

przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, j. angielski           

 

 

 ________________________________________________________________________________________________________________

Szkoły Branżowe:

 
  • I Stopnia (nowość!)

Ten typ szkoły dedykowany jest uczniom, którzy mimo młodego wieku są świadomi zawodowo. Szkoła umożliwia zdobycie zawodu już po trzech latach nauki i nie ogranicza drogi do uzyskania tytułu technika i przystąpienia do egzaminu maturalnego. Absolwent szkoły branżowej I stopnia może kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia, której ukończenie jest równoważne z ukończeniem technikum oraz możliwością przystąpienia do matury.

Uczy w zawodach: kucharz, piekarz, cukiernik, operator maszyn leśnych,  fotograf, drukarz offsetowy, operator procesów introligatorskich

24260 odwiedzin