Wyremontowana stara hydrofornia służy już „Ogrodnikowi”

10-08-2021 12:58

Budynek po zlikwidowanej hydroforni, po generalnym remoncie, zyskał drugie życie i przez długie lata będzie służył jako zaplecze techniczne szkoły.

Po wyłączonym z użytkowania pod koniec lat 80. ubiegłego wieku ujęciu wody, pozostał między innymi budynek stacji uzdatniania. Przez ostatnie 30 lat nie był on remontowany. W wyniku rozmów wicestarosty z dyrekcją szkoły powstał pomysł na wykorzystanie i zachowanie budynku. Po ekspertyzie technicznej, Zarząd Powiatu postanowił o przywróceniu funkcji użytkowej obiektu.

Kosztem 165 522, 65 zł wykonano kompleksową termomodernizację obiektu. W okresie od maja do sierpnia 2021 r. został naprawiony i ocieplony stropodach, ocieplono ściany, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową i na koniec wykonano nową elewację.

W budynku o powierzchni ok 100 m² znajdą się miejsca garażowe do przechowywania maszyn ogrodniczych, a także przestronne warsztaty do wykonywania różnych bieżących napraw.

Docieplenie budynku pozwoli na jego ogrzewanie, co znacznie poprawi warunki pracy załogi „Ogrodnika”.