starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Aktualności O SZKOLE DLA KANDYDATA KIERUNKI KSZTAŁCENIA w roku szkolnym 2021/2022 PROJEKTY DOFINANSOWANE ZE ŹRÓDEŁ UE DLA UCZNIA i RODZICA Kształcenie zawodowe Statut szkoły O patronie Konkursy i olimpiady Z ŻYCIA SZKOŁY Kontakt z nami DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Wersja kontrastowa

MAMY OLIMPIJCZYKA !

03-06-2021 09:57

A A A

W dniu 28-29 maja 2021r.,  na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, odbyły się eliminacje centralne XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentował Bartosz Gmurek z klasy II technikum ogrodniczego, który zdobył II miejsce w bloku ogrodnictwo. W przygotowaniu do olimpiady pomagała Pani Elżbieta Zdziennicką-Barzyc.

Eliminacje centralne składały się z testu wiedzy składającego się z 60 pytań teoretycznych oraz części praktycznej gdzie od uczestników wymagana była umiejętność wykonywania szczepienia drzew owocowych oraz rozpoznawania rozsady roślin warzywnych i ozdobnych.

Dzięki temu osiągnięciu nasz uczeń uzyskał  tytuł laureata, a co za tym idzie jest uprawniony do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego! Zwolnienie takie jest równoznaczne z wystawieniem oceny celującej. Poza tym tytuł laureata jest honorowany przez wiele uczelni w procesie rekrutacji na studia wyższe. 

Nasz laureat otrzymał również nagrodę pieniężną od Ministra Rolnictwa oraz stypendium roczne od banku BNP Paribas.

ZOBACZ GALERIE

59725 odwiedzin